Witamy na Blogu

Znajdziesz tu wpisy związane z szeroko pojętą tematyką handlu międzynarodowego oraz bieżącą działalnością w ramach Projektu Power Up 3.

10. Absurdalność świąteczna oraz poszukiwanie racji

27 grudzień 2022

Istnieje niczym nie uzasadnione przekonanie, że w tzw. okresach świątecznych należy składać sobie i innym życzenia. W grudniu tych okazji jest więcej ponieważ marketing handlowy dostaje zadyszki by nam uzmysłowić jak wiele prezentów musimy zgromadzić i opatrzyć je odpowiednim przekazem dobrej woli. Grudzień zaczyna się pod koniec listopada obchodami święta popularnego Andrzeja, potem już Mikołaj, kolejne popularne imieniny pechowców, którzy dostają podarki imieninowe wraz z choinkowymi, za chwilę Sylwester i tuż po nim słabo handlowo opracowane święto Trzech Króli.

9. Własny punkt widzenia czyli pułapka na klienta

28 listopad 2022

Tym razem zdecydowałem się odejść, niedaleko, od tematów globalnych i ogólnoludzkich na rzecz prywaty. Tak, postanowiłem, z opóźnieniem, załatwić własne porachunki. Zdarzenie dotyczyło prostej relacji klient, w tym wypadku ja i sprzedawca, w tym wypadku spora sieć handlowa.

8. Koniec wakacji i co z tym zrobić

13 wrzesień 2022

Wrzesień, zwłaszcza słoneczny, pozwala przetrwać wspomnieniom z gorącego lipca i sierpnia. Jeszcze możemy udawać, że jest nadzieja na praktyczne oderwanie się od codziennych obowiązków, rutyny wyjść i powrotów, oczekiwania na koniec tygodnia i zapomnienia o frustracji niedzielnego popołudnia.

7. On czy my - styl postrzegania i kreowania rzeczywistości

03 sierpień 2022

Pytanie o znaczenie jednostki w tworzeniu zjawisk oddziałujących na życie społeczeństw jest jednym z głównych wątków historii ludzkości. Prawdopodobnie zaczyna się specyficznym konfliktem mocnych osobowości dotyczącym spożywania owoców. A że akurat było to Drzewo Mądrości lub Wiadomości można uznać za fakt drugorzędny.