Witamy na Blogu

Znajdziesz tu wpisy związane z szeroko pojętą tematyką handlu międzynarodowego oraz bieżącą działalnością w ramach Projektu Power Up 3.

8. Koniec wakacji i co z tym zrobić

13 wrzesień 2022

Wrzesień, zwłaszcza słoneczny, pozwala przetrwać wspomnieniom z gorącego lipca i sierpnia. Jeszcze możemy udawać, że jest nadzieja na praktyczne oderwanie się od codziennych obowiązków, rutyny wyjść i powrotów, oczekiwania na koniec tygodnia i zapomnienia o frustracji niedzielnego popołudnia.

7. On czy my - styl postrzegania i kreowania rzeczywistości

03 sierpień 2022

Pytanie o znaczenie jednostki w tworzeniu zjawisk oddziałujących na życie społeczeństw jest jednym z głównych wątków historii ludzkości. Prawdopodobnie zaczyna się specyficznym konfliktem mocnych osobowości dotyczącym spożywania owoców. A że akurat było to Drzewo Mądrości lub Wiadomości można uznać za fakt drugorzędny.

6. Plan dla nas, plan dla Europy

18 lipiec 2022

Te uwagi powstają w chwili, kiedy ilość niezbyt dobrych informacji gospodarczych zaczyna stopniowo docierać do świadomości tych, którzy gospodarkę tworzą i w pewnym sensie za nią odpowiadają.

5. Czy ekonomia jest/może być moralna?

29 kwiecień 2022

Postulat by działalność ekonomiczna – racjonalna, praktyczna, materialna – była również etyczna, przestrzegająca wartości moralnych, szanująca człowieka nie tylko jako konsumenta, ale również jako osobę, jest dość staroświecki.