Welcome to the Blog

Here you will find entries related to the widely understood topic of international trade and current activities within the PowerUp3 Project.

9. Własny punkt widzenia czyli pułapka na klienta

28 November 2022

Tym razem zdecydowałem się odejść, niedaleko, od tematów globalnych i ogólnoludzkich na rzecz prywaty. Tak, postanowiłem, z opóźnieniem, załatwić własne porachunki. Zdarzenie dotyczyło prostej relacji klient, w tym wypadku ja i sprzedawca, w tym wypadku spora sieć handlowa.

8. Koniec wakacji i co z tym zrobić

13 September 2022

Wrzesień, zwłaszcza słoneczny, pozwala przetrwać wspomnieniom z gorącego lipca i sierpnia. Jeszcze możemy udawać, że jest nadzieja na praktyczne oderwanie się od codziennych obowiązków, rutyny wyjść i powrotów, oczekiwania na koniec tygodnia i zapomnienia o frustracji niedzielnego popołudnia.

7. On czy my - styl postrzegania i kreowania rzeczywistości

03 August 2022

Pytanie o znaczenie jednostki w tworzeniu zjawisk oddziałujących na życie społeczeństw jest jednym z głównych wątków historii ludzkości. Prawdopodobnie zaczyna się specyficznym konfliktem mocnych osobowości dotyczącym spożywania owoców. A że akurat było to Drzewo Mądrości lub Wiadomości można uznać za fakt drugorzędny.

6. Plan dla nas, plan dla Europy

18 July 2022

Te uwagi powstają w chwili, kiedy ilość niezbyt dobrych informacji gospodarczych zaczyna stopniowo docierać do świadomości tych, którzy gospodarkę tworzą i w pewnym sensie za nią odpowiadają.